O skupince

Dolinečka IV vznikla v září 2011. Konkurzu se zúčastnilo přes 40 dětí a v současnosti navštěvuje skupinku bezmála 30 dětí ve věku 11 – 15 let. Děti se společně schází každý pátek od 17:00 do 19:00 v tělocvičně 1. stupně ZŠ ve Starém Městě.

Na zkouškách se učíme písně a tance, a to nejenom ze Starého Města a okolí, ale také z Bílovic, Kyjova, Strání či z Hluku. A nezapomínáme ani na polku, valčík či obkročák. Kromě taneční a pěvecké průpravy jsou děti vedeny ke správnému držení těla a zlepšování sportovních dovedností v rámci pohybové průpravy. Spolupracujeme s Adamem Borusíkem a s Robinem Feldvabelem, kteří se věnují především chlapecké části souboru.

Děti se během školního roku účastní několika vystoupení, a to například Vánočního jarmarku nebo Vánočního zpívání, Předvelikonočního jarmarku, Vynášení Mařeny, Dětského folklorního festivalu Kunovské léto, Michalských slavností a především každoroční premiéry, která je pořádána společně pro všechny skupinky Dolinečky na konci školního roku.

Skupinku doprovází cimbálová muzika Dolinečka pod vedením Tomáše Vavříka. Děti v Dolinečce používají jevištní úpravu kroje z přelomu 19. a 20. Století. Dívky: plátěné rukávečky s černou výšivkou na límečku, plátěné kordulky, zadní plizovaná sukně a přední květovaný fjertůšek. Na hlavě mají plátěnou šatku. Chlapci: plátěná dudovice s černou výšivkou na límečku, plátěné drle, kordule a zástěra. Hlavu si zakryjí kloboučkem s voničkou a kosárky

Vedoucí Ing. Veronika Friedlová.